“Hz. Muhammed ve Genç Dostları” Konferansı

hzrtPertevniyal Lisesi Değerler Eğitimi Kulübü “İdeal Sahibi” gençlerin yetiştirilmesi amacıyla 30 Nisan 2015 Perşembe günü okulumuzda, Şefik Can Uluslararası Mevlâna Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Muhterem H. Nur Artıran Hanımefendi’nin konuşmacı olarak katıldığı “Hz. Muhammed ve Genç Dostları” başlıklı bir konferans organize etti.

Kurulduğu 1872 yılından beri bilim, sanat, edebiyat ve iş dünyasından pek çok başarılı ismin yetiştirildiği Pertevniyal Anadolu Lisesi’mizin seçkin öğrencileri Kıymetli H. Nur Artıran Hanımefendi’yi okul kapısında güllerle karşıladılar. Öğrencilerimizin zerafeti karşısında duygulandığını ifade eden Nur Hanımefendi daha sonra Okul Müdürü Zekeriya Aslantürk ve bazı öğretmenlerle  sohbet etti ve konferans salonunda kendisini büyük birheyecanla bekleyen öğrencilerle buluştu.

Söz konusu konferans öncesi Pertevniyal Lisesi 9/ F sınıfı öğrencilerinin Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ile ilgili seslendirdikleri ilahiler, okunan rubai ve gazeller dinleyicilerin ruhuna ferahlık verdi. Öğrencilerin programı sonrasında Muhterem H. Nur Artıran Hanımefendi Peygamber Efendimiz (s.a.v.) ve Genç Sahabeler ile ilgili yapmış oldukları sohbet ise öğrencilerimizin gönüllerine ufuk, umut ve çalışma azmi oldu.

Büyük bir ilgi ile dinlenen sohbetlerinde Sevgili H. Nur Artıran Hanımefendi, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in gençlere ne denli önem verdiğini ve onlara çok önemli vazifeler yüklediğini genç sahabelerimizden veciz örnekler vererek anlattılar.

Gençlerin ülkeleri ayakta tutan temel sütunlar olduğunu ve iyi yetişmiş gençlere sahip olan ülkelerin varlıklarını güçlü bir şekilde devam ettirebildiklerini ifade eden Muhterem H. Nur Artıran Hanımefendi, Fahr-i Kâinat Efendimiz (s.a.v.)’in de İslâm dinini gençlere emanet ettiğini önemle vurguladılar ve gençlerimizden kendilerine yüklenen bu vazifenin farkında olmalarını istirham ettiler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ